کیفیت سرویس، چالش اصلی پذیرش رایانش ابری در کشور

جامعه رایانش ابری بصورت منظم در سطح کشور رویدادهایی را برگزار میکند تا ضمن فراهم کردن بستری برای شبکه سازی بین افراد و گروه های فعال در این صنعت، بررسی های لازم برای ارزیابی وضعیت پذیرش رایانش ابری در کشور و شناسایی چالش های پیش رو نیز انجام پذیرد. در رویداد ۶۶ جامعه آزاد رایانش ابری ایران که با موضوع رایانش ابری و کسب و کار در محل شتابدهنده آواتک برگزار گردید یک نظر سنجی انجام شد که نتایج آن در تصویر زیر نمایش داده شده است.

cloud_survey_sep_2016

مشاهده می شود که از دید افراد مصرف کننده نهایی و دانشجویان (که جمعیت قالب در این نظر سنجی بودند) کیفیت سرویس، بعنوان اولین چالش پذیرش رایانش ابری در کشور ذکر شده است و پس از آن امنیت در رتبه دوم قرار دارد. این دیدگاه لازم است که مورد توجه شرکت های ارائه دهنده سرویس قرار بگیرد تا نسبت به ارایه سرویس های با کیفیت و بازه های به روز رسانی مناسب اقدام نمایند تا پاسخگوی نیاز جامعه باشد.

در خصوص سرویس هایی که کیفیت آنها به حد مطلوب رسیده باشد، می بایست نگرانی های امنیتی توسط سرویس دهندگان مورد توجه قرار بگیرد و استانداردها و راهکارهای لازم برای رفع چالش های امنیتی ارایه شود تا امکان توسعه بازار سرویس فراهم شود. همچنین ملاحظات امنیتی میتواند بازار خوبی را برای شرکت های فعال در حوزه ارایه راهکارهای امنیتی رایانش ابری فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *